Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Nişana nasıl hazırlanılır?

Bir önceki postumda Nazarel Moda evinden ve elbisemi nasıl telaşla buldugumdan bahsetmiştim.Nişana hazırlanmadan önce birçok sayfa araştırdım fakat bana hitap eden "Nişana nasıl hazırlanılır?" postunu bulamadım. Bu yüzden ben hazırlamaya karar verdim.Umarım size de bu konuda yardımcı olabilirim. :) 
1. Nişan Kombini:Nişana 2 hafta kala hazırlanmaya başladım ve aklımda bir kombin belirledim.Öncelikle istediğim rengi seçmeli,tenime uygun  en  iyi renkleri belirlemeliydim. Renkler ne çok koyu ne çok fosforlu olmalıydı.Taşlar elbise modelini yutmamalı fazlalık halinde çıkartılabilmeli ve asla plastik,elbiseye silikonla tutturulmamalıydı.İnanın öyle fiyatlar ve elbiseler gördümki dayanamayıp güldüğüm bile olmuştur. Herneyse saçım,makyajım,elbisem,çantam...derken  oturup hemen bir kolaj hazırladım;
Vücudumun hatlarını ortaya çıkarmak istediğim için balık modelinde tafta kumaşının en abartısız ve sade görünümü yansıttıgını öğrendim. Buldugum elbisede ki gizli dantel detayına, taşların gerçek swarovski oluşuna, işlenişine ve üzerimdeki duruşuna en önemlisi ise Liancarlo'nun resimdeki elbiseyi andırışına aşık oldum. Elbisenin alt kısmının kabarıklıgını en aza indirgedim.Alttaki tül kısmını lastikli yaparak istediğim zaman çıkarıp takabilir hale getirdiler. Ayakkabıda boy farkı yaratmamak ve tüm gece rahat olmak adına babeti tercih ettim. (portföy çanta:optimum gaziemir'de forewer new: 25tl , babet:lcw'den 25 tl şapka:kendim yaptım küpe:tresera saç tokası:annemin)
2.Makyaj ve Saç:Bu konuda kesinlikle blog arkadaşım cosmotrende güvendiğimden hemen fikrini aldım. Elbise açık renkli oldugu için gözleri ön plana çıkarmaya karar verdik. Hemen bir look hazırladık. Kombin resmindeki look kendisinin eseri (^_^) Saç sırıtmamalı ve asla mahalle lülesine yaklaşmamalı,kafa derimi tüm gece ağlatacak dar bir topuzdan oluşmamalıydı. Annemin tokası ile salaş bir topuz bana yeterdi.
3.Mekan:Öncelikle konuk sayımızı belirledik ve bir iki mekan gezdik havalar sogudugundan kapalı alan seçmeye karar verdik. Hava gazı fabrikası en çok tavsiye edilen yerler arasındaydı, Balçova ise resmen yazdan bu yana harap olmuştu. Babadan kalma makamla  fiyatlar çok uygun gelince Polisevinde yapmaya karar verdik. 
4.Dekorasyon ve müzik:Hazır dekorasyon için birkaç firma ile görüşmek sizin yararınıza olabilir ama fiyat bakımından konseptlerde sizde bir kaç değişiklik yapabilirsiniz ve istediğimiz müziklerin listesi yapın.Konuklarında kudurmuş olarak geleceğini unutmayın ilk parçalarla onları bol bol yorun ;) Pasta dekorasyon amaçlı vardı ama bize korkunç geldiği için onuda değiştirdik  -I Don't Feel It Anymore (Song of the Sparrow) - William Fitzsimmons- 
5.Çekim: Artık biliyoruz ki anılar fazlasıyla sanal medyada ve aileden gelen ısrarlar üzerine resim çekilmemiz istendi. Stüdyo çekimine oldum olası karşıyım bu yüzden istediğimiz tarza uygun bir fotografçı ayarladık ve bir gün öncesinden çekim için nezih,klasik ve sade yerleri kullandık.tavsiyem yagmursuz bir havayı bekleyip,elbiselerin zarar görmemesi açısından çekimi nişan sonrasında ki bir güne atmanız. ;)
İşte bu kadar umarım faydalı olabilmişimdir...
Bazen cidden kader-kısmet'e inanıyorum. En önemlisi içinize sinmesi. Dilerim ki herkes istediği gibi bir nişan ya da düğün geçirir. Çünkü hepsinin tadı bir başkaymış. bakalım ,yaşayalım ,görelim...(^-^)
Sevgiler...
S.

Yorum Gönder