Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Düğün-Nikah Hazırlıkları Volume -7- "sweet home III "

Evlenme hazırlığında olan, düğün tarihini alan, nişanını yeni yapan,kız evinden istenen, duvak altında prenses gibi parlayacak olan tüm gelin adaylarımıza merhaba... 
Ev dekorasyonlarında ki yazımın 3. partına hoşgeldiniz. Bugün sizinle eğlenceli ve pratik bir mutfak nasıl yapılır? Hem misafirleriniz hem de sizin için ortak bir oda nasıl oluşturulur? gibi şimdiye kadar topladığım tüm bilgilerimi paylaşacağım.

-Mutfak: İlk eve girdiğimde mutfağın büyük olmasını hayal ediyordum. Ancak küçücük bir mutfakla karşılaşınca çözümü pratik ev konusunda usta olan ıkea'da buldum. Duvara monteli açılıp kapanan masalar. Katlanan sandalyeler ve yine duvara monteli bulaşıklıklar yerini aldı. Dolap kapakları istediğim rengin yanından bile geçmiyordu. O yüzden Koçtaş'tan dolap üzerine kaplama olan ve döşemeye zarar vermeyen stickerlardan aldık. Siz siz olun eger alanınız dar ise açık renkleri, geniş ise koyu renkleri tercih edin. Ben nişanlımın isteği üzerine onu kırmamak adına mutfağı siyah yapıcam o ayrı :D Bilmiyorum nasıl olacak? Ama renkli bir avize, halı ya da perde seçimi ile ortamı yumuşatabilmek elinizde. Büyük pop-art ı temsil eden renkli çerçeveleri ıkea'da bulmanız mümkkün. Hem az masrafa çok seçenekli kullanılabilecek ürünleri tercih etmenizde yarar var. İlham alınası resimler;Davlumbaza mıknatısla yerleştirilen baharatlıklar,duvara monte mıknatıslı bıçaklar,dolap içi alanlar sizin için yer işgal edecek ürünleri ayak altından çeker...kendinden yavaş kapanan kapaklar ,raylı çekmeceler için sanırım en güzeli...


-Misafir ve çalışma odası: Artan bir odamızı değerlendirmek için benim kızlık evimden kalan ranzayı kullandık. Ranzanın alt kısmına 2'li oturma koltuğu yan tarafına ise masaları bilgisayarları kurduk. Hobi ile ilgili tüm ıvır zıvırlarımızı buraya yerleştirdik. Hem kendimize zaman ayırmak istediğimiz bir oda hemde misafirliğe gelen kişiler için uygun bir oda oldu.

 Oda iç açıcı ve huzur dolu olsun istedik o yüzden temayı yağmur ormanları seçtik.Daha çok yeşil-krem-ahşap tonları kullandık.

Bugünlük bu kadar ev dekorasyonunun 4. partında görüşmek üzere...
Sevgiler,
S.

Hiç yorum yok: