Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Mercedes-Benz Fashion Week / Day I


Herkese selam evet yine aksattım dimi blogu, yine geç kalıyorum güncel olamıyorum ne deseniz haklısınız... Yine sitem! Yine sitem! 
Ama bilmiyorsunuz ki ben İstanbul'dayım.  MBFW Takviminin açıklanmasıyla alınan uçak bileti bir telaş geliş,kombinler için alışveriş, kalabalık için ise serzeniş. Az koştum hiç yorulmadım ama çok bekledim ölmeden göreceğim şu fashion week'i. Bakalım neymiş? kim ne giymiş? detaylarını aktaracağım size. 
İlk gün pek heyecanlıydı ancak tahmin ettiğim kadar kalabalık değildi.Yol yorgunu geldiğim için Ece Gözen'nin studio koleksiyonuna anca yetişebildim.Koleksiyonda fosfor ağırlıklı geometrik desenler ön planda tutulmuş kadın hatlarını sportif potluklar kapatmıştı.1989 doğumlu genç tasarımcı enerjisini stüdyo koleksiyonuna fazlasıyla yansıtmıştı.Bileği saran ince kemerli,sivri burun stillettolar çok iyiydi. Transparanı sadece sırtta gördüğümüz bu koleksiyonda feminenliğe karşı bir tezatlık olsada derin yırtmaç ve etek-ceket tasarımları dikkat çekiciydi.
Nihan Buruk defilesinde ise maskülenlik tema alındığı için ilk girişi bir erkek model yaptı. Looklar ise en etkilendiğim detaydı.
Ardından Tanju Babacan 2009 yılında Agatha ruiz de la Prada benzeri koleksiyonu ile kafalarda soru işaretleri bıraktı.Ama ekmek olsaydı biz bu yumurtaları bana bana yermiydik  Tanjucum. Hayır yemezdik kimse yemedi. Belki bir sonrakine ;) ancak defile için Nil karaibrahimgil'in müziğini kullanmışken bir anda podyuma kabarık kürkle fırlayan Nil herkesin beğenisini topladı.
Fashion week ilk gününde beklentileri fazlasıyla yüksek tuttu ancak tam bir fiyaskoydu. Mutfak masa örtüsü deseniyle en başta ki arkadaşımız dikkatleri çekmeyi başardı ancak trendlerden çok geri bir tercih yaptığı için hayal kırıklığı yarattı.Sadece farklıydı. İkincisi ise Yazbükey benzeri tasarım kolyesi ve beyaz sabahlığı ile rahat bir görünüm yaratmayı başarmış ve benim favorim olmuştu. En sonuncusu ise etik desenleri ile Osmanlı'ya vurgu yapan bir görünüme sahipti.
Evet bir telaş bir yoğun hafta ki sormayın gitsin ama telafisi bu hafta başlıyor. Takipte kalın çünkü beraber backstage'e girip Tuvanam ile 2013 sezonunun makyajını belirliyoruz. Yurt dışından gelen özel lookları sizinle paylaşıyoruz. Tüm fotoğrafları anında takip etmek için follow me from ınstagram and twitter.
Ayrıntılı postlar ise sabaha taze taze...Sevgiler

S.

Hiç yorum yok: