ı wanna shoes party!

"Topuklu ayakkabıları kim icat etti bilmiyoruma ama ona çok şey borçluyum" Marilyn Monroe'nun stil vurgulu sözlerinden biridir.Ayakkabıların kadınlarla olan bağlarından her zaman korkmuşumdur. Mağazada görevliye -nasıl numarası kalmadı?- diye çemkiren en sakin arkadaşımın halini gördüğümden beri. Kesinlikle bir kadın bir ayakkabıya aşık olmuşsa numarası olmasa bile farklı bir numarayı alır. Aynı Keira Knightley gibi. Hastalık olup olmadığı hala araştırılsa da bence fizyolojik olarak etkileniyoruz. Nasıl yürüdüğümüzden çok nasıl durduğumuzu, nasıl dengede kaldığımızdan çok nasıl hissettiğimizi en iyi alatan parça kesinlikle ayakkabı ve sahip oldugu puntolar. Cumartesi kahvemle sizin için bir araştırma yaptım ve elimden geldiğince alınan ayakkabı cinsine göre karakter açılımını özetleyeceğim.
Ne demişler "Dost başa ,düşman ayağa bakar" demişler. belki de düşmanımıza kim olduğumuzu gösterme zamanı gelmiştir... ;)
1.UGG düşkünleri; "Ne ugg'ı?" dediğinizi duyar gibiyim. Hepimiz onları görmekten bıktık. Ama gel gör ki tutkunları ondan asla vazgeçmiyor.Rahatlığı evden dışarı taşıracak kadar çok önemserler. Modaya ve trendlere başkaldırmayı severler. Modada kabul edilemeyen her parçayı en şekilde kullanırlar.

2.Stiletto kadınları;Hem tutucu hem modern olma çabası arasındaki ince çizgide yürürken toplumda erkek-kadın rollerini oynayabilirler. İstediklerini koparıp alan, düşüncelerini açıkca ifade etmeyi seven ve eleştiriye maruz kalmaktan korkmayan kişiliğe sahiptirler.Güçlü,maddi imkanları kuvvetli olan erkekler dikkatlerini çeker.
3.Babetseverler;Çalışkan bir öğrencilik yaşamları vardır. İşkolik oldukları söylenir. Uzun süreli ilişkileri olur.arkadaşlıkları temel taşlardan oluşur ve adaletlidirler. Düzeni sevdikleri kadar dağınıktırlar. Hayatlarının rutin olmasını isterler ama aynı zamanda macera arayışı içersindedirler.Kendine güveni yüksek komik erkekleri severler.
4.Spor yapmaktan vazgeçmeyenler;Hayatı hızlı yaşarlar. Keşfetmeyi, yeni lezzetler tatmayı, alkolden kaçınmayı tercih ederler.Uyumlu ve sarkastik erkekleri tercih ederler.
5.Loafer forewer;Eğlenmeyi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seven kişilikleri vardır. Derdin oldugu yerde derman gibidirler. Arkadaşlar arasında en çok arabuluğu onlar yapar. Tutarlı , ayagı yere sağlam basan, elinden her iş gelen erkeklerden hoşlanırlar.
6.Oxford giyenler;Maskülen ve feminen stilleri karışımı stilleri ile dikkat çekmeyi başarırlar. Gözlemci ve hayatı ciddiye alan karakterleri vardır. Yanlız zaman geçirmekten, modern fikirlerden hoşlanırlar. Daima yenilik peşindedirler. Klasiklerden yana olan,uyumlu erkekler tam onlara göredir.

7.Flip flop tutkunları-Sandaletçiler;Huzur onlar için en önemli varlıktır. Gezmeyi ve yeni yerleri keşfetmeyi severler. Yavaş hareket eden insanlar onlara göre değildir. Yerinde ve ani karar almayı prensip edinmişlerdir. Hayat onlar için tatil köyü gibidir.Bugünün işini asla yarına bırakmazlar. Aileden gelen bir yazlık tutkunu oldukları söylenir. Aile ve arkadaşlarına bağlıdırlar.Enerjik görünürler ve bronzluk onlar için vazgeçilmezdir.Yazın en çok pediküre zaman ayıran onlardır. Oje düşkünlükleri ile yarışılmaz.Sportif yapılı erkekler dikkatlerini çeker.
8.Yüksek topuklu çizme;Soğukkanlı kişiliğe sahiptirler.Erkek arkadaş seçiminde güvene büyük önem verirler.Maceraperestlik onlara göre değildir. Hayat onu nereye çekerse oraya giden bir tarzı vardır. Dikkat çekmek için her türlü mücadeleyi verir. Fiziksel unsurlar onun için ön planda değildir. Çünkü önplanda olması gereken daima kendisidir. Hırslıdır, azimlidir.
9.Topuksuz çizme giyenler;Klasik bir tarza sahiptirler. Sırtlarını erkeğe dayamayı severler. Ama kendi başlarının çaresinede en iyi şekilde bakarlar.
10.Bez pabuç fanları; Hayalperesttirler. Yaratıcı kişilikleri ile sanata olan ilgileri gelişmiştir. Sosyal yaşantıları çok gelişmiş olmasa da çevreleri nedeniyle onları heryerde görmek mümkündür. Beraber olacakları kişinin özgürlüklerine düşkün ve rahat olmalarına önem verirler.

Facebook sayfamızda ki ankete katılın :)
Sevgiler
S.
Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...